אם אתם מתלבטים האם לקנות מזגן רצפתי או מזגן עילי בוודאי תשמחו לשמוע כי אנו אספנו בשבילכם את כל נקודות הבעד ונגד וריכזנו את מתקיני המזגנים הרצפתיים הטובים ביותר בשוק, כך שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה לכם ולהיעזר בנו להתקנה מקצועית של מזגן רצפתי. התחילו לקרוא
 
מזגן רצפתי- נעים להכיר

כיום, אנשים רבים מחליטים לעשות בירור קצר אודות סוגים שונים של מזגנים אשר יכולים לשרת אותם בצורה הטובה ביותר כאשר הם מחליטים להחליף את המזגן הישן שלהם. אחד מאותם מזגנים הוא מזגן רצפתי שנשכח קמעה אל מול המזגן הפופולארי ביותר, מזגן עילי.מזגן רצפתי הוא מזגן שיחידת הקירור שלו מותקנת בקיר המשותף של שני חדרים, בסמוך אל הרצפה.

יתרונות- מזגן חזק בעל תפוקה גבוהה אשר מאפשר חסכון כספי בהוצאות על מזגן נוסף. (מקרר שני חדרים). בנוסף, אם החימום שלו אפקטיבי יותר משל מזגנים מסוג עילי שכן האוויר עולה כלפי מעלה.

חסרונות- התקנת מזגנים רצפתיים יקרה והם תופסים שטח רב מהחלל בו הוא מותקן.
 
מזגן רצפתי- סוגים שונים

 • מזגן מפוצל רגיל- מזגן אשר מכיל יחידה של קירור פנימית ויחידה של מדחס חיצוני. מזגן זה מותקן על הרצפה וההתקנה שלו פשוטה. היתרונות של מזגן זה באים לידי ביטוי בכך שהוא מקרר את החדר מהר מאוד. החיסרון שלו הוא שהוא תופס שטח גדול מאוד על הרצפה ומהקיר, הוא רועש וחשוב מאוד לתחזק אותו בצורה שוטפת על ידי ניקוי של פתחי האוויר שלו.
   
 • מזגן דו כיווני- כאן מדובר על מזגן אשר מתקינים בקיר משותף של שני חדרים. היתרון הוא שהוא מזרים אוויר קר לשני החדרים בו זמנית ועל ידי כך חוסך מכם את הצורך לרכוש מזגן לכל חדר. החסרונות שלו הם שהוא מרעיש, התקנת מזגנים מסוג זה מחייבת חציבה בקיר והחיבורים שלו בדרך כלל נראים לעין או תופסים מקום רב בתוך הקיר או בסביבתו.
   
 • מזגן נייד- היתרון שלו הוא הניידות שלו. החיסרון שלו בא לידי ביטוי בכך שהאפקטיביות שלו נמוכה ביותר והחובה של התקנת צינור עבה ממנו אל פתח החלון מחייבת השארת חלון פתוחה ולכן נוצר מצב בו חודר אוויר חם לאותו אזור בו משתמשים במזגן הנייד.
 
מזגן רצפתי אינו פופולארי בישראל שכן הוא אינו מספק את האפקטיביות המרבית הדרושה ממזגן. למרות זאת כדאי לרכוש אותו אם הקיר של החדר חלש מאוד ולכן לא ניתן להתקין עליו כל מזגן מסוג אחר, אם אתם מעוניינים לחסוך בהוצאה ולהימנע מרכישת מזגן לכל אחד מהחדרים או אם אתם מעוניינים בפתרון זמני וזול.
 
מזגן רצפתי- עלויות


סוג שירות הערות הערכת מחיר
התקנת מזגן רצפתי
(תשתית מוכנה)
עד 3.5 כוחות סוס 750-1000 ₪
התקנת מזגן צרפתי כולל נקודות חשמל- עד 3.5 כוחות סוס 800-1300 ₪
התקנת מזגן צרפתי תוספת צינור ארוך- עד 3.5 כוחות סוס 800-900 ₪
התקנת מזגן צרפתי בה נדרש לקדוח בקיר מסוג בטון- עד 3.5 כוחות סוס 700-1300 ₪
מילוי גז מזגנים רגיל   300-450 ₪
מילוי גז ירוק   300- 470 ₪
תיקון מזגנים- נזילה מהמאייד 220-350 ₪
תיקון נזילה מהמעבה כ- 250 ₪
תיקון דליפה של גז מהמזגן   300-700 ₪
החלפת תרמוסטט   250-450 ₪
 
 
מזגן רצפתי- חשוב לדעת..

 • גודל- מזגן רצפתי בדרך כלל גדול יותר ממזגן עילי ובעל שלוש כוחות סוס לפחות.
 • קירור- מזגן רצפתי מקרר כל הזמן.
 • יעילות- יעיל ביותר לשטחים גדולים.
 • עלות- העלות של מזגן זה זולה ביחס למזגן עילי.
 • התקנה- פשוטה ומהירה
 
מעוניינים במזגן רצפתי? המומחים שלנו ישמחו ליצור אתכם קשר ולהציע לכם את סוג המזגן המתאים ביותר לחלל ביתכם ולדרישות שלכם. השאירו את הפרטים ובטרם תצליחו לסיים את המאמר הבא באתר שלנו, המומחים שלנו כבר יצרו אתכם קשר.