קיבלתם החלטה להתקין מזגן מיני מרכזי אשר יספק את הפתרון המושלם למיזוג כל חללי הדירה, כעת הגיע הזמן לוודא כי המזגן יותקן כראוי על ידי טכנאי מזגנים מוסמך ובעל ניסיון אשר יעניק לכם אחריות על ההתקנה.אנו מציעים לכם את טובי המומחים בתחום. קראו ובחרו.
 
מזגן מיני מרכזי- יתרונות ההחלטה

בעשור האחרון אנשים רבים מגיעים להכרעה כי התקנת מזגנים מיני מרכזיים יספקו להם את הפתרון המושלם למיזוג של כל חללי הבית או מיזוג של חלל אחד גדול. כיום, ניתן לראות ולחוש את השפעתה של מערכת מתוחכמת זו בבתים פרטיים, בתים ישנים שרוב החדרים גדולים מאוד והתקרה שלהם גבוהה, לופטים, חללים פתוחים בעסק ועוד.

בנוסף ליתרון המיזוג של כל החללים בבית בו זמנית, מזגן מיני מרכזי משתלב בצורה נפלאה עם העיצוב של הדירה או העסק, שכן מדובר במזגן עם פתחי אוויר מסוגננים וללא קופסת אוורור כעורה האופיינית למזגנים ישנים וגדולים. אם כן, נוכל לומר בוודאות כי מזגן מיני מרכזי מספק את הפתרונות הללו:

 • מיזוג בכל חדרי הבית
 • אין כמעט רעש של המזגן
 • יחידת המדחס ממוקמת מחוץ לבית ולכן אינה "פורעת" את העיצוב הקיים.
 • יחידת הקירור מותקנת במקום גבוה ולעיתים מוסתר
 • ניתן לשלוט ברמת הקירור בכל חדר באמצעות הסטת התריסים דרכם האוויר מוזרם או באמצעות שלט טמפרטורה לכל חדר (במזגנים החדישים).
 • המזגן מקרר בהתאם לטמפרטורת החדר ולכן לא קיים בזבוז מיותר של חשמל (במזגנים חדישים).
 • ניתן לבחור בדגם עם בקרת לחות.
 מזגן מיני מרכזי- תכנון נכון

הזמנת טכנאי מזגנים אשר יבצע את התכנון של התקנת המזגן בדירה שלכם חייבת להיעשות בקפדנות. טרם הזמנת הטכנאים יש לוודא כי מדובר בטכנאי מוסמך אשר יכול להציג בפניכם תעודה המעידה על כך וכן כי הוא בעל ניסיון בכל הקשור אל תכנון, התקנת מזגנים מיני מרכזיים ואיתור תקלות שונות במזגנים אלו.

בירורים אלו יבטיחו לכם כי הטכנאי מכיר את דגמי המזגנים המרכזיים בצורה טובה ויוכל לייעץ לכם ולהתקין עבורכם את המזגן תוך הבנת נקודות התורפה הבעייתיות בעת ההתקנה. תפקידו של הטכנאי יהיה לתכנן עבורכם בצורה מושלמת את ההתקנה של כל רכיבי המזגן בחדרים השונים בבית, תוך התחשבות בנקודות הבאות:

 • יחידה פנימית- הטכנאי יגיע להחלטה הנכונה ביותר באשר למיקומה של היחידה הפנימית של המזגן וזאת בהתאם אל אספקת החשמל, החיבור בינה לבין היחידה החיצונית, זרימת אוויר מקסימאלית בבית, אורך הצינורות אשר יובילו את האוויר לחדרים השונים, היכולת לסלק את מי העיבוי הנוצרים במהלך הפעלת המזגן, שאיפה למינימום רעש ואי גרימת נזק או שינוי כלשהו להיבט האסתטי של עיצוב הבית.
   
 • פתחי נשיבה- הטכנאי יחליט מה סוג הפתחים אשר יזרימו את האוויר מהמזגן ליחידות החלל השונות. כאן יש מספר אפשרויות, כמו למשל בניית תעלות מלוחות גבס אשר יזרימו את האוויר לחללים השונים, בניית תעלות מתכת או שימוש בצינורות שרשורים. ההחלטה תהיה בהתאם למאפייני חללי הבית.
התקנת מזגן מיני- נקודות חשובות
 • תוכנית- אין זה משנה אם רכשתם מזגן רצפתי או מזגן מיני מרכזי, רישום מדויק של תוכנית מפורטת שבה מופיע תרשים סופי של הבית לאחר התקנת המזגן, פירוט מדויק של החיבורים השונים, הצינורות וכל רכיב המשתייך למזגן הוא בגדר חובה טרם תחילת ההתקנה.
   
 • התקנה סמויה- התקנה גלויה של יחידת החימום והקירור של מזגן מיני מרכזי תגרום נזק אסתטי למראה הכולל של הבית. לכן, חשוב מאוד לוודא כי ברישום של התוכנית, מופיע כי יחידה זו תותקן במזווה (בוידעם) או שניתן יהיה לבנות תקרה נמוכה יותר במסדרון (תקרת גבס) אשר תסתיר את היחידה של המזגן.
   
 • פתח בכל חדר- חובה שבכל חדר אליו אמור להגיע המיזוג יהיה פתח או אפשר יהיה ליצור פתח בגודל של עשרים על עשרים סנטימטרים. לפתח זה יתווספו שלבי תריסים דרכם יהיה ניתן לווסת את המיזוג באופן ידני.
   
 • יחידת מדחס- תמיד תהיה מותקנת מחוץ לבית וזאת משום הרעש.
   
 • מחיר התקנת מזגנים- העלות של התקנת מזגן מיני מרכזי היא בסביבות 3000-4000 ₪.
 
אנו מציעים לכם את טובי המומחים בתחום התקנה ותיקון של מזגנים מיני מרכזיים. יש לכם שאלות נוספות? מעוניינים בטכנאי מזגנים מומחה אשר יגיע אל ביתכם ויתקין את המזגן החדש? רשמו את הפרטים שלכם ואנו נחזור אליכם בהקדם.