גלי החום בקיץ הישראלי הם לא סימן של התבגרות המדינה, אלא סוג של תזכורת לכך שאי אפשר לצלוח את הקיץ שלנו בלי מזגן. אז אספנו לכם את כל מה שצריך לדעת על התקנת מזגנים

חם, נורא חם. כל כך חם שהמזגן מזיע לפעמים בעצמו. התקנת מזגנים במדינה בה החום שולט אחוז משמעותי בשנה זוהי מיומנות יוצאת דופן. כשאנחנו מעוניינים בהתקנת מזגן, כדאי שנדע לשים לב למספר דברים עוד לפני שמדברים על המחיר, בשביל לדעת האם מתקין המזגנים שאמור להקל עלינו את החום יעשה זאת נאמנה או ישאיר אותנו מזיעים (ואולי גם קצת עצבניים).

בתור התחלה, התקנת מזגנים היא אינה דבר שניתן לעשות בעצמנו בלי ידע מוקדם. הפעולה, הנראית פשוטה לכאורה, דורשת מיומנות וידע – הן התקנת החלק הפנימי והן התקנת החלק החיצוני של המזגן. כאשר מדובר במזגן מיני מרכזי אין בכלל שאלה – ואנחנו משאירים את ההתקנה לאיש מקצוע מיומן.

אז מה צריך לקחת בחשבון בהתקנת מזגן בבית?

 • המרחק בין היחידה הפנימית לחיצונית: אם זה עולה על שלושה מטרים יש צורך בהארכת הצנרת.
   
 • ממה מורכב הקיר עליו מתקינים את חלקי המזגן: לצורך העניין, אם מדובר בקיר בטון צריך מקדחה מיוחדת לכך. חשוב לברר גם האם היחידה החיצונית תותקן על הקיר בבתי קרקע או תונח בצד. באפשרותכם לדרוש ממתקין המזגן את מה שאתם מעדיפים.
   
 • תוספות מיוחדות: הגנת היחידה החיצונית מפני גנבים, לדוגמא
   
 • ובל נשכח – תעודת אחריות היא תנאי הכרחי להתקנת המזגן שלכם. התקנה לא מוצלחת יכולה להוביל לנזילת גז או נזילת מים בתוך הבית, ועל המתקין לקחת אחריות על כך ואם יידרש לבוא לתיקון מזגנים.
מעוניינים בהתקנת מזגן? השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם

ממה מורכב תהליך התקנת המזגן?

ממש כמו שלימדו אותנו כשהיינו קטנים – ידע זה כוח. אם נפגין ידיעה בתחום הנדרש, במקרה זה, התקנת מזגנים, נוכל לדעת האם המתקין שהזדמנו אכן עושה את עבודתו נאמנה או שמא עלינו להרים גבה. תהליך התקנת המזגן כולל, אם כן, את השלבים הבאים:

 • בדיקת התאמה של החשמל הדירתי להתקנת מזגן בנפח המתבקש. לעיתים יהיה צורך להגדיל את הספקת החשמל לדירה – בתיאום, כמובן, עם חברת החשמל.
   
 • התקנת היחידה הפנימית – יחידת הקירור. מזגן עילי רגיל אינו כבד במיוחד, אך מזגן גדול יותר ידרוש קיבוע חזק יותר. חשוב לוודא שהמזגן ישר ומפולס, אחרת יהיו נזילות ממנו. במידה ומדובר במזגן מיני מרכזי, יש להקפיד על בנייה של מעברים בצורה אסתטית, סגירה שלהם עם קירות גבס ועוד, עבודה שיש להשאיר למקצועיים בתחום.
   
 • התקנת היחידה החיצונית – היא כבדה, ולכן ההתקנה שלה מסובכת יותר ודורשת יותר השקעה וניסיון. חובה לקחת בחשבון את העובדה שהיחידה החיצונית עושה רעש ולכן המיקום שלה משמעותי.
   
 • צנרת – בין היחידה החיצונית לפנימית עוברים שני צינורות (לפחות). חשוב לוודא איפה הצנרת תעבור והאם צריך לפעור חורים בקירות בטון, לדוגמא, ולהיערך למשימה.
   
 • ניקוז – בכל סוג מזגן ישנו ניקוז אחר, ולכן יש להקדיש תשומת לב לבדיקת הנושא. מזגן מיני מרכזי, לדוגמא, יחובר לרוב למערכת הניקוז הביתית.
נראה כי התקנת מזגנים היא באמת תחום שנראה קל לכאורה, אך דורש ידע וניסיון. השאירו תחום זה לאנשי מקצוע, ובזמן שיתפנה לכם תוכלו לערוך כמעט כל שיפוץ אחר בבית