התקנת מזגנים דורשת הכשרה מקצועית של טכנאי מזגנים וניסיון בהתקנה של דגמים שונים של מזגנים. מעוניינים כי המזגן שלכם ישתלב בצורה מושלמת עם העיצוב של הבית, לא יעשה רעש ויתפקד בצורה אופטימאלית? קראו את ההמשך
 
התקנת מזגנים- תכנון וקבלת החלטות

התקנת מזגנים דורשת תכנון מדויק אשר יעשה בהתאם לאופי חלל הבית, הספק החשמל בו, נקודות החשמל, מספר הדיירים בבית, זרימת האוויר, תנאי האקלים וההיבט האסתטי הכולל של הבית. טכנאי מזגנים מקצועי תמיד יבצע את הדברים הבאים טרם ההתקנה:

  • בדיקה- הטכנאי אשר יגיע אל ביתכם יברר איזה סוג מזגן רכשתם (מזגן עילי, מזגן רצפתי ועוד) או איזה סוג מזגן אתם מעוניינים לרכוש ובהתאם הוא יתחיל לבדוק את חללי הבית. אם טרם רכשתם מזגנים הוא יספק לכם ייעוץ באשר לסוג המזגנים אשר יתאימו לכל אחד מחללי הבית ואם כבר רכשתם את המזגן הוא יוודא היכן ניתן להתקין אותו בבית על מנת שישתלב בצורה טובה עם המבנה של החלל והעיצוב הקיים בבית.
     
  • החלטות- המטרה של טכנאי מזגנים היא שהמזגן יותקן במיקום מסוים ובצורה מקצועית אשר תאפשר לכם תפוקה מקסימאלית של מיזוג הבית. לכן, ההחלטות שלו תמיד יסבו סביב סוג המזגן אותו הוא צריך להתקין, המיקום של המדחס והמיקום בו תותקן היחידה המקררת של המזגן.
התקנת מזגנים והחשמל בביתכם

כולנו מודעים לכך שמזגנים צורכים כמות לא קטנה של חשמל ולכן אחת הבדיקות של הטכנאי תהיה בדיקה של לוח החשמל הביתי שלכם ומסקנה באשר ליכולתו לספק למזגן את אותו הספק חשמל אשר דרוש לו.

באם לאחר הבדיקה המסקנה היא כי לוח החשמל אינו יכול לשאת בעומס תצרוכת החשמל של המזגן, דבר אשר עלול להוביל לעומסים והפסקות חשמל, החשמלאי יצטרך לדאוג לכך לקרוא לחשמלאי מוסמך על מנת שיגדיל את כמות ההספק של החשמל בביתכם או להרכיב חלקים מסוימים בלוח החשמל אשר יבטיחו תפקוד יעיל של המזגן ללא כל תקלות.

חשוב לדעת כי כל פעולה המערבת הגדלה של הספק החשמל, תיקונים בלוח החשמל והוספת נקודת חשמל מחייבים אישור של חברת החשמל בישראל וביצוע העבודה על ידי חשמלאי מוסמך.
 
התקנת מזגנים- יחידת הקירור של המזגן

התקנת יחידת הקירור של המזגן תמיד תהיה בהתאם לסוג המזגן אותו רכשתם:

מזגן עילי - כאן הטכנאי יתלה את יחידת הקירור על הקיר וזאת באמצעות קדיחת חורים וברגים מתאימים.

מזגן מיני מרכזי - כאן מדובר בעבודה מורכבת יותר, שכן יחידת הקירור כוללת תעלות מיזוג והמטרה היא שכל החלקים של המזגן יהיו חבויים על מנת שלא יהפכו את הנראות האסתטית של הבית שלכם לבית שנראה כמו מחסן. בהתקנת יחידת קירור של מזגן מיני מרכזי, הטכנאי יאמר לכם לדאוג להנמכה של התקרה ויתקין את היחידה בין התקרה המקורית לתקרת הגבס.
 
התקנת מזגנים- המדחס, הצינורות והניקוז

יחידת המדחס היא היחידה הכבדה של המזגן ופעמים רבות אנו רואים אותה תלויה על מסגרת בחלקו החיצוני של הבית. דבר זה נעשה בעקבות הדרישה לדאוג למקם אותה במקום מאוורר והרצון להקטין בכמות הרעש של מנוע המדחס. טכנאי מזגנים ידאג לתלות יחידה זו לאחר בדיקה של האילוצים בשטח החיצוני של הבניין וכן בהתחשב בתקנים אשר קובעים היכן ניתן להתקין יחידה זו בצורה בטוחה.

שני צינורות יעברו בין המדחס ליחידת המקררת של המזגן. צינור אחד ישמש להעברת אוויר חם והשני להעברת אוויר קר. הטכנאי יחליט מהו המסלול הקצר והיעיל להעברת הצינורות בבית, תוך שימת דגש על כך שהם ימוקמו בצורה בטיחותית ויהיו מוגנים מפני פגעי הטבע. בנוסף, הטכנאי יתקין צינור ניקוז שתפקידו לסלק את המים שנוצרו בעקבות הלחות.

התקנת מזגנים- עלויות
 

סוג ההתקנה הערכת מחיר
התקנה של מזגן מפוצל- עילי עד 2.5 כוחות סוס 700 עד 900 ₪
התקנה של מזגן מפוצל- עילי מעל 2.5 כוחות סוס 900 עד 1200 ₪
התקנת מזגנים מיני מרכזיים 3000 עד 4000 ₪
התקנת מזגן מפוצל 600 עד 800 ₪
 
 
מעוניינים במידע אודות טכנאי מזגנים המומחים בהתקנה של דגם המזגן שלכם? רשמו לנו את הפרטים שלכם ומומחה יחזור אליכם בהקדם. השירות אינו כרוך בעלות כלשהי או בהתחייבות.