בשיא הקיץ, הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה שהמזגן יתקלקל. אבל אם זה קורה, כדאי לדעת כמה יעלה לנו לחזור לנשום בשלווה כשהמזגן יתוקן

תיקון מזגנים, ממש כמו התקנתם, היא עניין ששמור לאנשי מקצוע. עם זאת, יש שני דברים פשוטים שלפעמים שוכחים לומר לנו, שאנחנו יכולים לעשות בעצמנו עוד לפני שאנחנו קוראים לטכנאי:

כשהמזגן מטפטף ולא מקרר כראוי - אם מדובר במזגן עילי, צאו החוצה וחפשו את צינור הניקוז. יש לנשוף לתוכו בחוזקה בזהירות מספר פעמים. הסיבה לכך היא שכנראה ישנה סתימה בצינור ובכך אנחנו משחררים אותה. אם הסתימה לא משתחררת והמזגן ממשיך לטפטף הקריאה לטכנאי היא לגיטימית.

פתרון נוסף למצב כזה הוא פתיחה של המזגן, הוצאת הפילטרים, ניקוי וייבוש שלהם והחזרתם. מומלץ שלא להמתין לתקלה בשביל לנקות אותם אלא להקפיד על ניקיון חודשי של הפילטרים, בעיקר בעונת הקיץ בה המזגן עובד שעות נוספות.


כמה עולה התקנת מזגנים?

התקנת מזגניםעיליים, עד 3.5 כ"ס, תעלה עד 1,000 ש"ח, בדרך כלל, ואפילו כ-700-800 שקלים. המחיר כולל תושבת למנוע וצנרת לחיבור בין שני החלקים באורך של עד שניים או שלושה מטרים, תלוי במתקין. התקנה של מזגן של יותר מ-3.5 כ"ס תעלה בין 1,200 ל-1,500 ש"ח.

מעוניינים בתיקון מזגנים? השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם

קחו בחשבון שיש כל מני מצבים שייקרו את ההתקנה: פירוק של מזגן קודם הוא העברה של מזגן ממקום למקום תוסיף לעלות כמעט פי שתיים מהמחיר. ישנן תוספות שונות התלויות בתשתית עליה מתקינים וברצונותיכם: הגנה מפני גניבות תעלה בין 150 ל-300 ש"ח, תלוי בסוג ההגנה.

הוספת צנרת למזגנים קטנים תעלה עד שמונים ש"ח, ולמזגנים גדולים יותר עד 100 ש"ח. הוספת נקודת חשמל צמודה למזגן תעלה כ-400 ש"ח. לעיתים גם קידוח בקיר בטון תהיה תוספת כספית, בררו זאת לפני ההתקנה עם המתקין שבחרתם.

התקנת מזגן מיני מרכזי, עם עד ארבעה פתחים וכיסוי כולל של התעלות עם גבס וכן תעלות שרשור תעלה בין 2,500 ל-5,000 ש"ח, בהתאם למרחקים ולנתונים שונים הקשורים לגודל הבית.


כמה עולה תיקון מזגנים?

בתור התחלה, ביקור של טכנאי מזגנים יעלה בין 150 ש"ח ל-220 ש"ח, לבדיקה ולתיקון בהמשך. חשוב לדעת שלעיתים ההבדלים במחירים בין המתקינים תלויים באזור בארץ, או במיקום שלכם ביחס אליהם.

החלפה או ניקוי של פילטר תעלה בין 150 ש"ח למזגן רצפתי ועד ל-250 ש"ח למזגן עילי או מיני מרכזי. החלפת קבל מדחס עולה בין 250 ש"ח למזגן רצפתי או עילי ועד 400 ש"ח למזגן מיני מרכזי. החלפה או תיקון של מנוכ מרכזי תעלה בין 700 ש"ח למזגן עילי ורצפתי ועד ל-1,000 ש"ח למזגן מיני מרכזי.
תיקון מוכר הוא החלפת צינור ניקוז, שיעלה בין 150 ש"ח ל-320 ש"ח. בטווח הזה נמצאים כלל המזגנים: רצפתי, עילי ומיני מרכזי.

וטיפ לסיום: במקום לרוץ אחרי טכנאי מזגנים, תשאירו כאן פרטים ותקבלו באופן מידיי הצעות מחיר מטכנאי מזגנים מובילים